UÇAKLI, VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU (İstanbul Çıkışlı)

VİZESİZ
  • UÇAKLI, VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU (İstanbul Çıkışlı): İstanbul Çıkışlı Uçaklı Vizesiz Büyük Balkan Turları 7 Gece 4 Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon (Sabah Kahvaltısı & Akşam Yemeği Dahil) konaklama imkanını katılımcılarımıza sunuyoruz. 

*Extra Tur Yok! Herşey Dahil Konsept!
  • UÇAKLI, VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU (İstanbul Çıkışlı): İstanbul Çıkışlı Uçaklı Vizesiz Büyük Balkan Turları 7 Gece 4 Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon (Sabah Kahvaltısı & Akşam Yemeği Dahil) konaklama imkanını katılımcılarımıza sunuyoruz. 

*Extra Tur Yok! Herşey Dahil Konsept!
  • UÇAKLI, VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU (İstanbul Çıkışlı): İstanbul Çıkışlı Uçaklı Vizesiz Büyük Balkan Turları 7 Gece 4 Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon (Sabah Kahvaltısı & Akşam Yemeği Dahil) konaklama imkanını katılımcılarımıza sunuyoruz. 

*Extra Tur Yok! Herşey Dahil Konsept!
  • ARNAVUTLUK
  • MAKEDONYA
  • KARADAĞ
  • SIRBİSTAN
  • BOSNA HERSEK
İstanbul Çıkışlı Uçaklı Vizesiz Büyük Balkan Turları 7 Gece 4 Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon (Sabah Kahvaltısı & Akşam Yemeği Dahil) konaklama imkanını katılımcılarımıza sunuyoruz.

*Extra Tur Yok! Herşey Dahil Konsept!

7 GECE 8 GÜN UÇAKLI BÜYÜK BALKAN TURU (VİZESİZ)

ÇEVRE GEZİLERİ– SABAH KAHVALTILARI & AKŞAM YEMEKLERİ – BALKAN GECESİ DAHİL

• 4* OTELLERDE KONAKLAMAPriştine - Prizren - Ohrid – Tiran – İşkodra -  Sv.Stefan - Budva - Kotor - Trebinje - Poçitel - Blagaj - Mostar  Saraybosna -  Belgrad - Üsküp


• Yemekli, Eğlenceli, Folklör Gösterileri ile süslenmiş Balkan Gecesi DAHİL!

• Blagaj Ekstra Turu DAHİL!

• Poçitel Extra Turu DAHİL!

• Mostar Turu DAHİL!

• Tetovo (Kalkandelen) Turu DAHİL!

• Kotor – Budva Turu DAHİL!

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul – Priştine - Prizren 1 gün programını görmek için tıklayınız

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı gidiş terminali acente deskinde buluşma. Türk Havayolları & Anadolu Jet ortak uçuşu TK7876 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:50’de Kosova’nın başkenti Pristine’ye Hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saat ile 13:35‘de varış ve ülkeye giriş işlemlerinin ardından alanda bekleyen özel aracımız ile yapacağımız panoramik şehir turumuzda Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Prizren’e Hareket. Varışımız ile birlikte Mimari silueti ve 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibaını veren Prizren'de Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı görülecektir. Serbest zamanın ardından Otelimize Transfer. Geceleme ve akşam yemeği Otelimizde.

Priştine - Prizren Turu Dahil !Konaklama: Şehir Oteli

2.

Gün
Prizren - Ohrid 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından Makedonya’nın incisi ohrid’e hareket. Ohrid’e varışın ardından Ohrid şehir turumuz başlıyor. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları, turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize varış ve geceleme otelimizde.Konaklama: Şehir Oteli

3.

Gün
Ohrid – Tiran – İşkodra 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Arnavutluk`un başkenti Tiran`a Hareket.. Yol üzerinde Tiran ‘a Varışa istinaden şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi, İskender Bey Heykeli , 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından İşkodra’ya hareket. Geceleme ve akşam yemeği Otelimizde.

Tiran Turu Dahil !Konaklama: Şehir Oteli

4.

Gün
İşkodra – Sv.Stefan - Budva – Kotor – Trebinje 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından Trebinje veya çevresindeki otelimize hareket ediyoruz. Yol üzerinde Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem Sv. Stefan`ı panoramik olarak tepeden Gördükten sonra Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Karadağ`daki ilk durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı Panoramik olarak gördükten ise nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyordları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje ve çevresindeki otelimize hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

İşkodra - Budva : 85 km | Budva - Kotor : 22 km | Kotor - Trebinje : 80 km

Budva – Kotor Turu Dahil!Konaklama: Şehir Oteli

5.

Gün
Trebinje – Poçitel - Blagaj - Mostar – Saraybosna 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna’ya hareket. İlk durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Ardından Blagaj turumuz başlayacaktır. Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz. Kısa süreli serbest zamanın ardından Mostar’a hareket. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Saraybosna`ya hareket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Trebinje – Poçitel : 101 Km | Poçitel – Blagaj: 24 Km | Blagaj – Mostar 13 Km | Mostar – Saraybosna : 129 km

Poçitel Turu Dahil !

Blagaj Turu Dahil !

Mostar Turu Dahil !Konaklama: Şehir Oteli

6.

Gün
Saraybosna – Belgrad 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Belgrad’a hareket. Belgrad’a varışın ardından Sırbistan`ın başkenti, canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuz başlıyor. Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Geceleme ve akşam yemeği Belgrad’da otelimizde

Saraybosna – Belgrad 287 KmKonaklama: Şehir Oteli

7.

Gün
Belgrad – Üsküp 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Üsküp’e hareket. Üsküp’e varışa istinaden şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini görüp, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam eşsiz balkan müzikleri ve yemekleriyle süslenmiş, folklör ekibinin yöresel dans Showları ile eşsiz Balkan gecesi turumuz gerçekleşecektir. Geceleme Üsküp’de otelimizde.

Yemekli Balkan gecesi Turu DAHİL !Konaklama: Şehir Oteli

8.

Gün
Üsküp – Priştine - İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından Priştine havalimanına hareket. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Anadolu Jet havayollarının TK7877 tarifeli seferi ile saat 14:40’da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına uçuşumuz gerçekleşecektir. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 17:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde tekrar görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.Konaklama: Şehir Oteli
DAHİL OLANLAR:
• Anadolu Jet ortak uçuşu ile Istanbul Sabiha Gökçen HL / Priştine / Istanbul Sabiha Gökçen HL parkurunda gidiş dönüş uçak biletleri

• 4* Otel Kategorisinde 1 Gece Prizren, 1 Gece Ohrid, 1 Gece İşkodra , 1 Gece Trebinje ve çevresi , 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Belgrad ve 1 Gece Üsküp olmak üzere toplam 7 Gece konaklamalar

• Sabah kahvaltıları

• Otelde alınacak akşam yemekleri

• Yemekli, Eğlenceli, Folklör Gösterileri ile süslenmiş Balkan Gecesi

• Programda Belirtilen tüm transferler

• Programda belirtilen şehir turları

• Priştine - Prizren Turu

• Tiran turu

• Blagaj Ekstra Turu

• Poçitel Ekstra Turu

• Mostar Turu

• Budva – Kotor Turu

• Gümrük Vergileri

• Şehir vergileri

• Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)


HARİÇ OLANLAR:
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 150.-TL

• Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar) : 15.-Eur

• Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası) : 30.-Eur

• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#39
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
7 Sabah Kahvaltısı, 7 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı
İstanbul Havaalanı
BİTİŞ:
İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı
İstanbul Havaalanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

649

8 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

UÇAKLI, VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.