KURBAN BAYRAMI ÖZEL UÇAKLI GAP TURU (4 Gece Konaklamalı, İstanbul Çıkışlı)

ERKEN REZERVASYON
  • KURBAN BAYRAMI ÖZEL UÇAKLI GAP TURU (4 Gece Konaklamalı, İstanbul Çıkışlı): Güneydoğu Anadolu… Bir yandan muhteşem mutfak kültürü ile bir yandan da güzel el sanatları ile tanışmak isterseniz işte tam yerine gelmiş bulunmaktasınız.
  • KURBAN BAYRAMI ÖZEL UÇAKLI GAP TURU (4 Gece Konaklamalı, İstanbul Çıkışlı): Güneydoğu Anadolu… Bir yandan muhteşem mutfak kültürü ile bir yandan da güzel el sanatları ile tanışmak isterseniz işte tam yerine gelmiş bulunmaktasınız.
  • KURBAN BAYRAMI ÖZEL UÇAKLI GAP TURU (4 Gece Konaklamalı, İstanbul Çıkışlı): Güneydoğu Anadolu… Bir yandan muhteşem mutfak kültürü ile bir yandan da güzel el sanatları ile tanışmak isterseniz işte tam yerine gelmiş bulunmaktasınız.
  • 4 GECE 5 GÜN
  • MEZOPOTAMYA RÜYASI
  • BİRÇOK DESTİNASYON
  • LEZZET DİYARI GÜNEYDOĞU ANADOLU
  • İSTANBUL ÇIKIŞLI UÇAKLI GAP TURU
  • ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMA!
Güneydoğu Anadolu… Bir yandan muhteşem mutfak kültürü ile bir yandan da güzel el sanatları ile tanışmak isterseniz işte tam yerine gelmiş bulunmaktasınız.

UÇAKLI GAP TURU / 4 GECE 5 GÜN

- 4 GECE KONAKLAMA / 5 GÜN GEZİ -

KISA SÜRELİĞİNE VE SINIRLI KONTENJAN İLE;

Erken Kayıt Döneminde Güneydoğu Anadolu Turu'na 16.990 TL'den başlayan fiyatlarla  kayıt olmak fırsatını kaçırma!


UÇUŞ BİLGİLERİ;

Gidiş : Pegasus Hava Yolları / Sabiha Gökçen Havalimanı – Adana : 05:55

Dönüş : AJET / Adana – Sabiha Gökçen Havalimanı : 21.40


- Adana - Gaziantep - Şanlıurfa - Mardin - Batman - Diyarbakır - Adıyaman -
Taşköprü - Sabancı Cami  – Gaziantep Kalesi - Hz. Yuşa Türbesi - Bakırcılar Çarşısı - Almacı Pazarı – Kasteller - Tahmis Kahvesi – Şahinbey Milli Mücadele Müzesi - Zeugma Mozaik Müzesi - Kahta - Karakuş Tümülüsü - Cendere Köprüsü - Nemrut Dağı – Nissibi Köprüsü – Hevsel Bahçeleri – On Gözlü Köprü – Dicle Nehri – Mardin Kapı – Keçi Burcu – Ulu Camii – Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi – Hasankeyf – Midyat – Midyat Konukevi – Telkari Atölyesi - Beyazsu - Dara Antik Kenti - Deyrulzafaran Manastırı – Kasımiye Medresesi – Eski Mardin – Şeyh Çabuk Camii – Cumhuriyet Meydanı – Latifiye Camii – Ulu Camii – Abbaralar – Tarihi Ptt Binası (Şahtana Konağı) – Şehidiye Camii – Mezopotamya Ovası – Göbeklitepe – Balıklı Göl – Aynzeliha Gölü – Tarihi Çarşılar - Harran – Harran Üniversitesi – Konik Kubbeli Evler - Hz. Eyüp Peygamber Sabır Makamı - Halfeti – Tekne Turu – Rum Kale – Batık Minare

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Adana - Taşköprü - Sabancı Cami – Gaziantep – Gaziantep Kalesi - 1 gün programını görmek için tıklayınız

Şehir / Bölge :  Adana - Taşköprü - Sabancı Cami – Gaziantep – Gaziantep Kalesi - Hz. Yuşa Türbesi - Bakırcılar Çarşısı - Almacı Pazarı – Kasteller - Tahmis Kahvesi – Şahinbey Milli Mücadele Müzesi - Zeugma Mozaik Müzesi

Değerli misafirlerimizle birlikte Uçaklı Gap Turumuz için sabah erken saatlerde başlayacak olan uçuşumuz sonrasında Adana Havalimanı'nda buluşarak günümüze kahvaltı molasıyla başlıyoruz. Ardından Seyhan Nehri üzerinde yer alan Tarihi Taş Köprü'nün panoramik manzarasını seyrettikten sonra bölgenin önemli simgelerinden olan Adana Sabancı Merkez Camii'ne doğru yol alıyoruz. Caminin muazzam mimarisi ve detayları hakkında bilgi alarak gezimizi tamamladıktan sonra Adana'dan ayrılarak Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz.

Gaziantep'e vardığımızda ilk olarak şehir merkezinden yükselen Gaziantep Kalesi'ni panoramik olarak gözlemliyoruz. Kale, bilinmeyen bir tarihte inşa edilmiş olup Roma döneminde gözlem noktası olarak kullanılmıştır. Kale, zaman içinde birçok kez restore edilmiş ve son şeklini 2000'li yılların başında almıştır. Kısa bir fotoğraf molasının ardından şehrin tarihi dokusunu oluşturan noktaları gezmek üzere çarşılarına doğru yol alıyoruz. Pirsefa Hazretleri ve Hz. Yuşa Peygamber Türbelerini ziyaret ederek başlayacağımız çarşı turumuzda Almacı Pazarı'nı da gezerek Gaziantep'in köklü tarihine tanıklık ediyoruz. Ardından Tahmis Kahvesi'nde Menengiç Kahvesi içerek ve çarşıları dolaşarak serbest zaman geçiriyoruz. Alışverişlerimizi tamamladıktan sonra meşhur Antep baklavası ve Antep fıstığı alışverişimiz için kısa bir mola veriyoruz. Ardından Şahinbey Milli Mücadele Müzesi'ni ziyaret ederek Anteplilerin kahramanlık dolu direnişini daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Müze gezimizin ardından otobüsümüzle Zeugma Mozaik Müzesi'ne hareket ediyoruz.

Zeugma Kenti'nin tarihi mirasını taşıyan ve dünyanın üçüncü büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi'nde, Romalı Generallerin villalarından çıkarılan benzersiz mozaiklerle tanışıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde 'Çingene Kızı' mozaiği gibi ünlü eserleri keşfederken Yunan Mitolojisi'nden ilham alan diğer mozaiklerin de tadını çıkarıyoruz. Müze gezimizin ardından otelimize doğru hareket ediyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Kahvaltı: Adana’da alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Gaziantep’te alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.Konaklama: Kule Hotel / Gaziantep

2.

Gün
Adıyaman - Kahta - Karakuş Tümülüsü - Cendere Köprüsü - Nemrut Dağı 2 gün programını görmek için tıklayınız

Şehir / Bölge : Adıyaman - Kahta - Karakuş Tümülüsü - Cendere Köprüsü - Nemrut Dağı – Nissibi Köprüsü - Diyarbakır – Hevsel Bahçeleri – On Gözlü Köprü – Dicle Nehri – Mardin Kapı – Keçi Burcu – Ulu Camii – Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi

Uçaklı Gap Turu ikinci gününde, otelimizde keyifli bir kahvaltının ardından Adıyaman'ın Kahta ilçesine doğru yol alıyoruz. Kahta'da bizi bekleyen minibüslerimize binerek, eşsiz manzaralar eşliğinde Kommagene Kralı Mithridates'in mezarlarının bulunduğu Karakuş Tümülüsü'nü ziyaret ediyoruz. Rehberimizin detaylı anlatımları eşliğinde tarihi yapıları keşfederken, minibüslerimize binerek Roma döneminin göz alıcı eserlerinden biri olan Cendere Köprüsü'ne doğru yol alıyoruz. Burada muhteşem manzaralar eşliğinde fotoğraf molası veriyoruz ve ardından 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı'na tırmanışa geçiyoruz. Nemrut Dağı'nda, tarihi zenginliklerle dolu antik kalıntıları keşfederken, Kral I. Antiochos'un büyüleyici tümülüsünde eşsiz manzarayı seyrediyoruz. Kralın vasiyetini hatırlayarak, onun anısına bir an olsun durup, manzaranın tadını çıkarıyoruz.

Nemrut Dağı turumuzun ardından Nissibi Köprüsü'nü geçerek Güneydoğu'nun köklü kenti Diyarbakır'a doğru yola çıkıyoruz. Dicle Nehri kıyısında yer alan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Hevsel Bahçeleri'ni ziyaret ederek, bu benzersiz kültürel mirası fotoğraflıyoruz. Ardından, dileklerin atıldığı efsanevi On Gözlü Köprü'nün yanında kısa bir mola veriyoruz ve daha sonra Diyarbakır'ın 9000 yıllık tarihine tanıklık eden surlarını panoramik olarak görerek şehir merkezine ulaşıyoruz. Akkoyunlu Kasım Bey tarafından yapılan Dört Ayaklı Minare'yi (Şeyh Mutahhar Camii) ziyaret ederek, Anadolu'nun ilk ve İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olan Ulu Camii'yi keşfediyoruz. Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi'nde bölge sivil mimarisinin inceliklerini gözlemleyerek, kısa bir molanın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecek.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Kahta’da alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.Konaklama: Newgarden Hotel / Diyarbakır

3.

Gün
Batman – Hasankeyf – Midyat – Midyat Konukevi – Telkari Atölyesi - 3 gün programını görmek için tıklayınız

Şehir / Bölge : Batman – Hasankeyf – Midyat – Midyat Konukevi – Telkari Atölyesi - Beyazsu - Dara Antik Kenti - Mardin

Uçaklı Gap Turu üçüncü gününde, otelimizde lezzetli bir kahvaltının ardından Batman'ın petrol zengini topraklarından geçerek Hasankeyf'e doğru yola çıkıyoruz. Türkiye'nin ilk petrol kuyularının yer aldığı Batman'ı panoramik olarak geçerek, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Hasankeyf'e varıyoruz. 12 bin yıl öncesine uzanan tarihini düşündüğümüzde, Ilısu Barajı'nın sular altında kalacak olmasıyla bir hüzün kaplıyor içimizi. Ancak bu eşsiz kentte görkemini koruyan Hasankeyf Kalesi'ni, El Rızık Camisi'nin minaresini ve mağaraları keşfederek, bu benzersiz atmosferin tadını çıkarıyoruz. Serbest zamanımızda, eski Hasankeyf'i yakından görebileceğimiz tekne turuna katılma şansı bulabiliriz. Serbest zamanın ardından, farklı dinlerin ve kültürlerin buluşma noktası olan Midyat'a doğru hareket ediyoruz.

Midyat'ta, televizyon dizilerinin çekildiği ünlü Midyat Konukevi'ni ziyaret ediyoruz ve bu tarihi dokuda eşsiz fotoğraflar çekme fırsatı buluyoruz. Ardından, Süryani ustalarının yıllar boyunca geliştirdiği ve bir kültür haline gelen Telkâri sanatının örneklerini görmek ve satın almak için bir telkâri atölyesini ziyaret ediyoruz. Telkâri alışverişlerimizin ardından, tarihi Midyat evlerinin arasında serbest zaman geçiriyoruz. Serbest zamanımızın sonunda otobüsümüze binerek Dara Antik Kenti ve Beyazsu Turu için hazırlanıyoruz.

Dara Antik Kenti ve Beyazsu Turu (Ekstra): Midyat’ın güneyinde kalan plato ve tepelerin eteğinden kaynağını alan Beyazsu’ya ulaşıyoruz. Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, ağaçları ve yeşilliği ile Beyazsu’da kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Ardından Dara Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Mardin’in 30 km güneydoğusunda, Oğuz Köyü’nde yer alan Dara Antik Kenti Yukarı Mezopotamya’nın en önemli yerleşkelerinden biridir. Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara Antik Kenti’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

Dara Antik kenti ve Beyazsu gezimizin ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecek.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Midyat’ta alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.Konaklama: Asur İmperial Hotel / Midyat

4.

Gün
Deyrulzafaran Manastırı – Kasımiye Medresesi – Eski Mardin – Şeyh Ç 4 gün programını görmek için tıklayınız

Şehir / Bölge : Deyrulzafaran Manastırı – Kasımiye Medresesi – Eski Mardin – Şeyh Çabuk Camii – Cumhuriyet Meydanı – Latifiye Camii – Ulu Camii – Abbaralar – Tarihi Ptt Binası (Şahtana Konağı) – Şehidiye Camii – Mezopotamya Ovası – Şanlıurfa – Göbeklitepe – Balıklı Göl – Aynzeliha Gölü – Tarihi Çarşılar

Uçaklı Gap Turu dördüncü günü, otelimizde zengin bir kahvaltıdan sonra hareket ederek Süryani Ortodoks Patriklerinin tarihî yaşam merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı'na doğru yola çıkıyoruz. Bu canlı tarih dokusunda, 52 Süryani Patriğinin mezarını barındıran manastırı keşfederken rehberimiz eşliğinde Mor Hananyo Kilisesi, Azizler Evi, Meryem Ana Kilisesi ve Güneş Tapınağı'nı ziyaret edip bilgiler alıyoruz. Deyrulzafaran Manastırı'nın eşsiz konumu ve muhteşem mimarisi sizi etkisi altına alacak. Manastır gezimizin ardından, Artuklular Dönemi'nde inşa edilen ve Kasım İbn Cihangir tarafından tamamlanan Kasımiye Medresesi'ne doğru yol alıyoruz. Rehberimiz eşliğinde medresenin tarihî dokusunu ve mimarisini keşfettikten sonra, Eski Mardin'e geçiyoruz.

Diyarbakır Kapı'dan başlayarak, Eski Mardin'in dar sokaklarında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayan yürüyüşümüzde, Şeyh Çabuk Camii, Mardin Protestan Kilisesi, Latifiye Camii, Sokulbar (İnekler Çarşısı) ve Bakırcılar Çarşısı gibi önemli noktaları ziyaret ediyoruz. Artuklu Dönemi'nin mimari örneklerinden olan Mardin Ulu Camii'yi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından, küçük tüneller olan Abbaralar'ın altından geçerek yolumuza devam ediyoruz. Şahtana Konağı'nı gördükten sonra, Melik Nasreddin Artuk Aslan tarafından yaptırılan Şehidiye Camii'ni ziyaret edip Mezopotamya Ovası'nın manzarasını seyretmek ve dinlenmek için kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Mardin'e veda ederek, Şanlıurfa'ya doğru yola çıkıyoruz.

Şanlıurfa'nın Örencik Köyü yakınlarında bulunan ve insanlık tarihini değiştiren Göbeklitepe Höyüğü'ne varıyoruz. National Geographic dergisinin kapak yıldızı olan Göbeklitepe'yi keşfetmek için rehberimiz eşliğinde bilgi alıyoruz. Ardından, Şanlıurfa'nın sembolik mekânlarından olan Balıklı Göl'e hareket ediyoruz. Hz. İbrahim'in ateşe atıldığı yer olarak bilinen Balıklı Göl ve Aynzeliha Gölü'nü görüp bilgi alıyoruz ve bu atmosferde fotoğraf çekme fırsatı buluyoruz. Serbest zamanın ardından, Urfa'nın otantik çarşılarında alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Akşamüstü otelimize dönüşümüzün ardından dileyen misafirlerimiz için düzenlenen sıra gecesine katılma seçeneği sunulmaktadır.

Önemli: Şanlıurfa otel konaklamamız oda kahvaltıdır. Akşam yemeği için dileyen misafirlerimiz yemekli sıra gecesi programına dahil olabilirler. (Ekstra)

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Mardin’de alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)Konaklama: Kilim Hotel / Şanlıurfa

5.

Gün
Harran – Harran Üniversitesi – Konik Kubbeli Evler - Hz. Eyüp Peyga 5 gün programını görmek için tıklayınız

Şehir / Bölge :  Harran – Harran Üniversitesi – Konik Kubbeli Evler - Hz. Eyüp Peygamber Sabır Makamı - Halfeti – Tekne Turu – Rum Kale – Batık Minare – Adana

Uçaklı Gap Turu beşinci gününde, otelimizdeki keyifli kahvaltının ardından "Yolların kesiştiği yer" anlamına gelen Harran'a doğru yola çıkıyoruz. Dünya üzerinde sadece üç bölgede bulunan konik kubbeli evleriyle ünlü olan Harran, 5000 yıllık geçmişiyle bizi tarihin derinliklerine davet ediyor. Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Harran Höyüğü, Kale, Kervansaray ve geleneksel konik kubbeli evlerini ziyaret ederek bu antik kentte geçmişe yolculuk yapıyoruz. Konukevi ziyaretimiz sırasında yöresel kıyafetler giyerek fotoğraf çekme şansına sahip oluyoruz. Harran gezimizin ardından, sabrıyla tanınan Hz. Eyyüb'ün çile çektiği mağarayı ve sabır makamını ziyaret ediyoruz. Burada, Hz. Eyyüb'ün yaşadığı zorlu süreci anlatan hikayeyi dinleyip onun izlerini takip ediyoruz. Ardından, Türkiye'nin "Cittaslow" kentlerinden biri olan Halfeti'ye doğru yola çıkıyoruz.

Birecik Barajı'nın inşasıyla bir kısmı sular altında kalan Halfeti'de, isteyen misafirlerimizle birlikte Halfeti Tekne Turu'na katılıyoruz. Baraj gölü üzerinde yapacağımız bu gezinti sırasında, sular altında kalmış tarihi mekânları keşfediyoruz. Tekne turumuzun sonunda Halfeti'de kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından, Malitur ile Gap Turu'nun sonuna geliyor ve havalimanına doğru hareket ediyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra, bir sonraki TATİLFLEX organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Halfeti’de alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Gaziantep veya Adana’da alınacaktır. (Ekstra)

DAHİL OLANLAR:
• Otellerde 4 gece konaklama

• Otelde açık büfe 4 sabah kahvaltısı

• Otelde açık büfe veya set menü 3 akşam yemeği

• Ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak biletleri

• Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)

• Programda belirtilen çevre gezileri

• Profesyonel rehberlik hizmeti

• Araç içi bardak su

• TATİLFLEX güvencesi

• 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
• Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

• Programda belirtilen son gün akşam yemeği

• Tüm yemeklerde alınan içecekler

• Öğle yemekleri

• Urfa Sıra Gecesi (850 TL - Akşam yemeği, çerez, meyve, içecek full menü)

• Halfeti & Hasankeyf tekne turları (200 TL - Öğle yemeği dahil))

• Nemrut Dağı minibüs ulaşımı (250-350 TL)

• Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

• Tüm kişisel harcamalar

• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)

• Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

A.) GENEL HÜKÜMLER

1-) Günübirlik turlarda ve konaklamalı turlarda satın alma işlemi gerçekleştiğinde ALICI'ya bilet ve genel hükümler, iptal, değişiklik ve iade koşullarının bilgilendirme formu gönderilmektedir (Whatsapp üzerinden alım yapan kişiler için) bulunduğu bölgede satış ofisinden turu satın alan kişilerin genel hükümler, iptal, değişiklik ve iade koşullarının bulunduğu metni satış temsilcilerimizden istemesi gerekmektedir. Biletinin içerisinde yer alan tur katılım sözleşmesi ve genel hükümler, iptal, değişiklik ve iade koşulları turu satın alındığı andan itibaren geçerli sayılacaktır. Sözleşmede ismi geçen kişi ya da şirket, sözleşme koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

2-) Konaklamalı turlarda özel olarak koltuk satışları yapılmaktadır. Bunların güncel bilgisini satış temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz. Seçim yapmak zorunlu değildir seçim yapmayan kişilere sistem tarafından rastgele koltuk numarası atanacaktır.

3-) Günübirlik turlarda tur şirketi turun kalkmasına son 8 saat kalana kadar turu iptal etme hakkı bulunmaktadır. İptallerde tura ödemiş olduğu ücret ALICI'nın isteği doğrultusunda bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.

4-) Günübirlik turlarda katılımcı tarafından turun kalkış saatinden son 15 saatten az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz. ALICI'ya gönderilen biletteki saat baz alınıp işlem yapılacaktır. Saat değişikliği gibi durumlar iptal işleminden geçersiz sayılacaktır.  

5-) Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.

6-) Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülmez.

7-) Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehber yer önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

8-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-17 kişide özel dizayn minibüs ile, 18-30 kişide lüks küçük otobüs ile, 30 kişinin üstünde ise 46 kişilik lüks otobüs ile yapılmaktadır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.12 Kişi) konaklamalı turlarda minimum 1 gün önceden günübirlik turlarda minimum turun kalkışından 8 saat önceden haber verilerek iptal edilir.

9-) Tur esnasında mücbir sebeplerden ötürü turun devam edememesi söz konusu olur ise tur şirketi herhangi bir maddi yükümlülük taşımamaktadır.

10-) Turlarımız esnasında yol durumuna bağlı olarak yaşanabilecek gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

11-) Seyahat halinde yaşanabilecek kaza esnasında oluşabilecek yaralanma, ölüm veya sakatlık gibi durumlarda tüm sorumluluk taşıyıcı firmaya aittir ve aracın sahip olduğu sigortalar geçerlidir.

12-) Tura katılan tüketicinin; Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.

13-) Tatilflex, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir.

14-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklar ile aynı boyutta olmayabilir. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan ilk çocuk için geçerlidir.

15-) Turun acentemiz tarafından mücbir sebepler dışında iptali durumunda vize acentemiz tarafından alınmış ise ücreti iade edilir. Aksi durumlarda vize ücreti iadesi yapılmaz.

16-) Konaklamalı programlarda belirtilen geziler mücbir nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

17-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatilflex sorumlu tutulamaz.

18-) Tatilflex yurtdışı turlarında yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tatilflex'in hiçbir sorumluluğu yoktur. Şahsi vize başvurularında Tatilflex'in herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

19-) Yurtdışı turlarında T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile ilgili konsolosluğa başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatilflex sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

20-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Tatilflex sorumlu tutulamaz.

21-) Tur iptallerinde ücret İadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Döviz olarak yapılan ödemeler döviz cinsinden, TL olarak yapılan ödemeler TL cinsinden ödeme şekillerine göre iade edilir. Ücret iadelerinde kur farkı talep edilemez.

22-) Tarih değişikliği talebi misafirlerin istedikleri tur tarihinin müsait olması durumunda gerçekleşecek olup, koltuk numarası ise müsaittik durumuna göre verilmektedir. Bir önceki kayıt alınan turdaki koltuk numarası ile tarih değişikliği yapılan turda aynı koltuk numarası garantisi verilememektedir.

23-) Seyahat sigorta poliçesi tur başlangıç tarihinden otuz (30) gün öncesinde kesilerek tur esnasında misafire teslim edilir. Seyahat sigortası kapsamında olacak tur iptal talepleri ile ilgili maddeler paket tur sözleşmesinde belirtilmiştir. Seyahat sigortası kapsamında talep edilecek ücret iadelerinde işlem süresi; talep tarihinden itibaren minimum iki (2) ay içerisinde sonuçlanır. Ücret iadesinin onaylanması durumunda iadeler misafirlerin kendi isimlerine olan banka hesap numaralarına ilgili sigorta şirketi tarafından yatırılır.

24-) Tatilflex, kesin kayıt tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.

25-) İnternet sitemiz, sosyal medya hesapları, broşür vb. afişe edilen tüm tur fiyatlarımız nakit ödemelerde geçerli olan fiyatlardır. Fiyatlar kredi kartları ile yapılacak ödemelerde bankaların uygulamış olduğu komisyon oranlarına göre değişiklik gösterebilir.

26-) 18 yaşından küçükler yanlarında anne, baba, hala, teyze vb. kişilerle tur katılma zorunluluğu bulunmaktadır. 18 yaşından küçükler eğer turlara anne, baba vb. kişilerle katılmayacak olursa katılacak kişi muhakkak anne, baba vb. (yasal velisi kim ise) onun izini gösteren bir belge ile turlarımıza katılım sağlayabilir. Bunun dışında turlara katılımlarda Tatilflex firmasının herhangi sorumluğu olmayacaktır.

27-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

28-) Sözleşmeyi ve KVKK Politikasını okudum ve kabul ediyorum.

29-) Tatilflex ve iş ortaklarının yukarıdaki tüm iletişim numaraları ve mail adresleri üzerinden benim ya da diğer katılımcı misafirler ile iletişime geçmesini, bilgilendirme, kampanya ve tanıtım içerikli elektronik ileti, toplu SMS vb. göndermesine izin veriyorum.

GENEL ŞARTLAR

B.) TESLİMAT VE İADE

İşbu Teslimat ve İade Şartlarının’nın amacı, www.tatilflex.com sitesinin kullanıcılarına ait Teslimat ve İade’ye İlişkin Koşul Ve Şartları belirlemektedir.

Teslimat:

Hizmet Tatilflex’in hazırladığı ve satın alınan hizmetin belirlenen tarihinde sunulacaktır.

Tatilflex sunduğu tur programı hakkında her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Aynı şekilde ALICI nın eksik veya yanlış bilgi bildirmesinden dolayı iletişim kurulamaması halinde uğrayacağı zarardan Tatilflex hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

ALICI, Tatilflex’ in belirlediği ve kendisine bildirdiği kalkış yeri ve saatinde hazır olma zorunluluğu vardır aksi takdirde hiçbir hak talep edemez.

İade:

GÜNÜBİRLİK TURLARDA;

ALICI turu satın aldıktan sonra kendisine tur katılım sözleşmesi gönderilmektedir. ALICI bu katılım sözleşmesindeki iptal koşulları baz alınarak yapılacaktır. 

İade işlemi Tatilflex’e yazılı olarak bildirildikten 10 iş günü içinde ödeme işlemi gerçekleşecektir. Satın alım sonrasında banka komisyon bedelleri ALICI tarafından karşılanacaktır.

ALICI’ nın kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan hizmetler için cayma hakkı söz konusu değildir.

Özel gruplar için hazırlanan varsa bu sözleşme dışında 2. Sözleşme maddeleri geçerli olacaktır.

ALICI hizmeti almaya başladığı andan itibaren herhangi bir sebeple iadesini talep edemez ve hiçbir hak talep edemez.

İade ödemeleri yalnız ALICI’nın hesabına yapılabilir onun dışında hiçbir ödeme yöntemi teklif edilemez.

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekilde uygulanacaktır: ALICI ürünü kaç taksit ile satın alma talebini iletmiş ise, Banka ALICI’ya geri ödemesini o taksitle yapmaktadır. TATİLFLEX, bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksit sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kredi kartı kullanılarak alınmış mal ya da hizmetin iadesi durumunda Tatilflex, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya ücret iadesini nakit olarak ödeme yapamaz. Üye işyeri yani Tatilflex, bir iade işlemi söz konusu olduğunda bankanın ilgili yazılımı aracılığıyla ücret iadesini yapacak olup, üye işyeri yani Tatilflex ilgili meblağı Bankaya nakden ya da mahsuben ödemekle yükümlüdür bu yüzden yukarıda detayları belirtilen prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapabilmesi mümkün değildir. Ücret iadesi kredi kartına, ALICI’nın Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

KONAKLAMALI TURLARDA;

1-) Hareket saatine 7 gün kala yapılan iptal işlemlerinde ödenen ücret herhangi bir kesintiye uğramadan alıcıya iade edilir.

Alıcı kaynaklı değişiklik işlemlerinde aynı turlar arasında aktarım talebinde bulunulması durumunda ücret farkı bulunuyor ise ücretin tamamını ödeme koşuluyla, artış miktarının da yarısını ödeyerek tur aktarımını gerçekleştirebilir.

Alıcı kaynaklı değişiklik işlemlerinde farklı turlar arasında aktarım talebinde bulunulması durumunda ücret farkının tamamını ödeyerek tur aktarımı gerçekleştirilebilir.

Bileti açığa alma işlemlerinde tura kayıt oluşturulan tarih baz alınarak işlem yapılmaktadır. Tura ödenen tutar o tarihteki turun fiyatının tamamını ödemek koşuluyla ve o günkü tur ücretinin satın alınan tarihteki ücret farkının yarısını ödeyerek bilet aktif edilebilir.

2-) Hareket saatine 2 ve 7 gün arasında yapılan işlemlerde;

Alıcı ödemenin tamamını yapmış ise %50 kesinti ile geri iadesi yapılacaktır.

Alıcı ücretin kaparo ödemesini yapmış ise kaparo iadesi bulunmamaktadır. %50 baz alınarak işlem yapılmaktadır. %50 üzeri ödemelerde üstü iade edilecek %50 altında yapılan ödemelerde %50’ye tamamlanacak şekilde tahsil edilecektir.

Alıcı turu değişimi, erteleme ve açığa alma işlemi bulunmamaktadır.

3-) Hareket saatine 48 saat ve daha az kala yapılan işlemlerde iptal ve değişiklik hakkı bulunmamaktadır.

4-) Turlarda geçerli iptal ve güvence paketi satın alan kişiler için son 48 saat kalaya kadar kesintisiz iade ve değişim hakkı sunulmaktadır.

ALICI tüm yazılan şartları www.tatilflex.com dan formu doldurarak veya hizmet satın alarak kabul etmiş olur.

''Biraktivite Turizm Tic. Ltd. Şti.''

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#139
LOKASYON:
GÜNEYDOĞU ANADOLU (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
Sabiha Gökçen Havaalanı / Saat 03.00 Buluşma.
BİTİŞ:
Sabiha Gökçen Havaalanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

16.990TL

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

KURBAN BAYRAMI ÖZEL UÇAKLI GAP... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.