EN İYİ FİYAT
  • DOĞU EKSPRESİ TURU: Tatilflex ile Doğu Ekspresi turu Programında samimi dostluklar edinip kaliteli zamanlar geçirerek, Doğunun İncisi Erzurum ve Kars'ın en gözde güzergâhlarının olduğu, gezginler için tasarlanmış dolu dolu rotalar keşfedeceksiniz.
  • DOĞU EKSPRESİ TURU: Tatilflex ile Doğu Ekspresi turu Programında samimi dostluklar edinip kaliteli zamanlar geçirerek, Doğunun İncisi Erzurum ve Kars'ın en gözde güzergâhlarının olduğu, gezginler için tasarlanmış dolu dolu rotalar keşfedeceksiniz.
  • DOĞU EKSPRESİ TURU: Tatilflex ile Doğu Ekspresi turu Programında samimi dostluklar edinip kaliteli zamanlar geçirerek, Doğunun İncisi Erzurum ve Kars'ın en gözde güzergâhlarının olduğu, gezginler için tasarlanmış dolu dolu rotalar keşfedeceksiniz.
  • ANKARA - KARS YÖNÜ TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ
  • ÇİFT KİŞİLİK YATAKLI VAGON
  • KAFKAS GECESİ
  • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
  • ERZURUM VE KARS'IN EN GÖZDE GÜZERGAHLARI
  • 1 GECE TREN, 2 GECE OTEL KONAKLAMASI
Tatilflex ile Doğu Ekspresi turu Programında samimi dostluklar edinip kaliteli zamanlar geçirerek, Doğunun İncisi Erzurum ve Kars'ın en gözde güzergâhlarının olduğu, gezginler için tasarlanmış dolu dolu rotalar keşfedeceksiniz.

 DOĞU EKSPRESİ TURU 

3 Gece 4 Günlük unutulmayacak, dolu dolu bir rota!


TUR TARİHLERİ;

* 24-27 Ocak (Sömestr Özel) = 16.990 TL            (TÜKENDİ)

* 29 Ocak - 1 Şubat (Sömestr Özel) = 16.990 TL (TÜKENDİ)

* 31 Ocak - 3 Şubat (Sömestr Özel) = 16.990 TL (TÜKENDİ)

* 12-15 Şubat (Sevgililer Günü Özel) = 18.490 TL (Son 4 kişi)

* 23-26 Şubat = 15.990 TL (Son 6 kişi)

* 1-4 Mart = 12.990 TL (TÜKENDİ)

* 8-11 Mart = 12.990 TL (TÜKENDİ)


KEŞFEDECEĞİMİZ ROTALAR;

ERZİNCAN – GİRLEVİK ŞELALESİ – ERZURUM - ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ – KARS - KAFKAS HALK DANS GÖSTERİSİ - SARIKAMIŞ - ŞEHİTLER ANITI 

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
DOĞU EKSPRESİ TREN YOLCULUĞU (ANKARA-KARS) 1 gün programını görmek için tıklayınız

TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından belirtilen hareket saati 15.55’tir.Tren yolculuğu sırasında yol durumuna bağlı olarak mola saatlerinde değişiklikler/kaymalar olabilecektir. 

Siz değerli misafirlerimiz ile Ankara garında bize tahsis edilmiş Turistik Doğu Ekspresi 2(iki) kişilik yataklı vagonlarda ayrılan vagonumuza yerleşiyoruz. Bu heyecanlı yolculukta bir klasik haline gelen vagonunuzu süslemeniz için süs eşyalarınızı unutmamanızı tavsiye ederiz. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 31 saat sürecek yolculuğumuz 15.55’de başlayacaktır.

Akşam Yemeği : Tren içindeki restaurantımızda ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Konaklama : Bize özel ayrılmış vagonda 2 kişilik yataklı odalarda.Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi 2(iki) kişilik yataklı vagon

2.

Gün
DOĞU EKSPRESİ TREN - ERZİNCAN – GİRLEVİK ŞELALESİ – ERZURUM 2 gün programını görmek için tıklayınız

Turistik Doğu Ekspresi treninde geçen keyifli bir gece yolculuğumuzun sabahında ilk uzun molamız Erzincan’da oluyor. ( 08:00 Planlanan saat Rötar olmaması durumunda ) Tren burada 3 saat 20 dk mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz eşliğinde ekstra olarak olarak Girlevik Şelalesi ve Erzincan Bakırcılar Çarşısı turuna katılabilir. Minibüs ücreti tur ücretine dahil değildir. Girlevik Şelalesi ve Erzincan Bakırcılar Çarşısı gezimizi yaptıktan sonra gün boyunca Doğu Ekspresi ile doğuya doğru yol almaya devam ediyoruz. Bu esnada eşsiz manzaralar bize eşlik edecek.Tren 16:30’da (rötar olmazsa) Erzurum Garı’na varacak olup Erzurum’da 3 saat mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz bireysel olarak Rehberimiz eşliğinde Panoramik olarak Erzurum’u gezebilir, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi gezilerini yapıyoruz. Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a (Rüstem Paşa Kervansarayı), Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması için de restoranımıza gidiyoruz. Minibüs ücreti ekstra olup tura dahil değildir. Erzurumda Rötar olmaz ise Doğu Ekspresi Treni gece 23:58’de (rötar olmazsa) Kars’a varıyor. Transfer aracımız ile otele geçiş ve odalara yerleşme.

Sabah Kahvaltısı : Tren içindeki restaurantımızda ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Öğle Yemeği : Tren içindeki restaurantımızda ya da Erzincan gezisinde ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Akşam Yemeği : Tren içindeki restaurantımızda ya da Erzurum gezisinde ekstra olarak faydalanabilirsiniz.Konaklama: Büyük Kale Hotel

3.

Gün
ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ – KARS - KAFKAS HALK DANS GÖSTERİSİ 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Ani, büyük oranda ayakta kalmış olan etkileyici surları, dini ve sivil mimarlık örnekleri ve şehir planlaması ile Ortaçağ kentinin bir özeti niteliğindedir. Burada göreceğimiz yerler ise; Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Camii olacaktır. Sonrasında Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü'nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra) Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Ekstra)

(Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.)

Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz zamanın ardından Kars merkezi gezeceğiz. Ardindan extra olarak alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Halk Dans Gösterisi ve âşık atışmasına geçiyoruz (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Tur sırasında yöresel restaurantlardan ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Akşam Yemeği : Tur sırasında yöresel restaurantlardan ekstra olarak faydalanabilirsiniz.Konaklama: Büyük Kale Hotel

4.

Gün
SARIKAMIŞ - ŞEHİTLER ANITI - ERZURUM - ANKARA 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrası, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesini ziyaret ettikten sonra Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezinde kısa bir mola verdikten sonra yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Dadaşlar diyarı Erzurum’a varıyoruz. Serbest zaman sonrası dönüş yolculuğu için havalimanına gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Tur sırasında yöresel restaurantlardan ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

DAHİL OLANLAR:
* Ankara - Kars Turistik Doğu Ekspresi 2(iki) Kişilik Yataklı Vagon Biletleri
* Erzurum - Ankara Uçak Biletleri
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 2 Gece Otel Konaklaması
* 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
* Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
* 1618 nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası Programda Belirtilen Çevre Gezileri


HARİÇ OLANLAR:
* Turistik Doğu Ekspresi Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
* Tüm öğlen yemekleri
* Tüm Akşam Yemeği
* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* Kişisel harcamalar, Alışverişler
* Çıldır Gölü Kızak
* Girvelek Şelalesi Turu
* Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.) Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

ÖNERİLER;


TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ 2(iki) KİŞİLİK YATAKLI VAGON TREN YOLCULUĞU

Bir süredir oldukça revaçta olan doğu ekspresi ve trenle yolculuk fikri, TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından çeşitli şehirlerde ve ilçelerde mola vererek 30 saati bulan keyifli bir yolculuk haline getirilmiştir. Turistik Doğu Ekspresi adıyla yeni bir konsept sunan bu seferlere 2019 yılı bahar aylarında başlanmıştır. Bu seferlerdeki tüm vagonlar 10 odadan oluşmaktadır. Her bir oda ise iki kişiliktir. Odada önce koltuk halinde olan ve çekerek altlı üstlü yatak haline gelen 2 adet yatak, mini dolap, lavabo ve priz bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre üçlü priz yanınızda getirmeniz tavsiye edilmektedir. Trendeki odanızda tuvalet bulunmamaktadır ancak her vagonda iki adet tuvalet yolcularca kullanılmaktadır. Temiz nevresim, yastık ve yastık kılıfı verilmektedir ancak bu konuda hassas iseniz yastık kılıfınızla gelebilirsiniz.

30 Saat başta kulağa çılgınca gelse de günün ilk ışıklarını göreceğiniz, birbirinden güzel köy ve kasabaların, doğa harikası alanların yanı başından geçeceğiniz bir serüven olacak. Bu süre zarfında film izlemek isterseniz beraberinizde dizüstü bilgisayarlarınızı (yolculuk esnasında telefon iyi çekmediği alanlar olduğundan internet erişimi sınırlı olacaktır. O sebeple filmleri önceden yüklemeniz tavsiye edilir), başucu kitaplarınızı, dilerseniz su ısıtıcınızı, hazır bitki çaylarınızı ve kahvelerinizi alabilirsiniz. Tren yolculuğunuz sırasında mutlaka acıkacaksınız o nedenle beraberinizde hem kahvaltılık hem de atıştırmalık alabilirsiniz. Ayrıca tek kullanımlık tabak, çatal, bıçak, bardak vb. de yanınıza alabilirsiniz. Trendeki odanızı, duvarlarda ya da oda içinde kalıcı hasar veya iz bırakmayacak şekilde süsleyebilirsiniz. Radyo, özel eşya veya bluetooth hoparlör getirebilirsiniz. Tren’e uçucu, yanıcı ve kesici hiçbir madde alınmadığını bilmenizde fayda var.

       

HAVA DURUMU

Ankara – Kars yönünde gerçekleştirilecek Tren yolculuğu ile başlayacak seyahatimizde Kars’ta gündüz sıcaklığının 3¬5° olması geceleri ise ¬-10°¬&-12° civarında olması beklenmektedir.


GİYİM

Turistik Doğu Ekspresi 2(iki) Kişilik Yataklı Vagon; Tren içerisinin sıcak olduğunu hatırlatır ancak molalarda dışarıya çıkacağınızı hesaba katarak beraberinizde montunuzu, atkı, bere ve eldivenlerinizi yanınızda bulundurmanızı öneririz. Ayrıca yukarıda belirtilen sıcaklıkları dikkate alarak yanınıza kalın giysiler, bot veya çizmenizi almanızı öneririz. Gezilecek yerleri ve şehrin karla kaplı olduğu alanları dikkate alarak kaymanıza sebep olabilecek veya topuklu ayakkabıları tercih etmeyiniz.


GEZİLER, REHBERLİK VE YEREL TRANSFERLER

Gezi süresince Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Şehir Merkezi ve Sarıkamış Rehberli olarak gezilecektir. Otel – gezi yerleri arasında transferleriniz sağlanacak olup aracın devam edemediği noktalarda yaya olarak turistik alanlara ulaşılacaktır. Ayrıca Kars’ta tren garı – otel ve otel – havalimanı transferleriniz sağlanacaktır. Gezimizde sizlere deneyimli rehberimiz ve ekibimizden bir görevli eşlik edecektir. Rehberimiz ve görevli personelin iletişim bilgileri sizlere geziden 1 gün önce bildirilecektir.


BAGAJ

Dönüşte yolculuğunun uçak ile gerçekleşeceğini hatırlatırız. Her bir yolcu için 1 adet valiz (maksimum 15kg) ve 1 adet kabin bagajı ya da sırt çantası (8kg) hakkınızın olduğunu lütfen unutmayınız. Kabin bagajı için limitleri havayolunun internet sitesinden öğrenebilirsiniz.


TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ 2(iki) KİŞİLİK YATAKLI VAGON TREN BİLETİ VE UÇAK BİLETİ

Yolcularımızın biletleri GSM numaralarına Whatsapp üzerinden ya da eposta ile seyahat öncesinde gönderilecektir.

Tren biletinize ilişkin Genel Açıklamalar

Sayın yolcumuz;

1. Biletinizde yer alan seyahat bilgilerinizi ve bilet ücretini kontrol ediniz.

2. Bilet satın aldığınız seferde geçerlidir. Başka bir sefer veya günde

kullanılamaz.

3. Bilet veya bilet bilgileriniz seyahatinizin sonuna kadar görevlilerin

kontrollerinde gösterilmek üzere saklanmalıdır.

4. Lütfen seyahatiniz için geçerli belgelerinizin yanınızda olduğundan emin

olunuz ve resimli kimlik kartınızı hazır ediniz.

5. Planlanan varış saati TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’nin zaman taahhüdünü

içermez.

6. TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. operasyonel nedenlerden dolayı tren, vagon ve yer

numaranızı değiştirme hakkına sahiptir.

7. Biletli her yolcu bir el çantası ile orta büyüklükteki bir valizi yanında taşıyabilir. Bunların haricindeki el bagajları ücrete tabidir.

8. El bagajlarında idari ve adli makamlarca yapılacak kontrollerde meydana gelen her türlü hukuki ve cezai sorumluluk size aittir.

9. Bisiklet ve küçük evcil hayvanlar ayrı taşıma kurallarına tabidir. Gerektiğinde ücret alınır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#54
LOKASYON:
KARS & ERZURUM (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
Ankara Tren Garı
(Tren hareket saati 15.55 olup, en geç 14.30'da buluşuyoruz)
BİTİŞ:
Ankara Esenboğa Havaalanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

14.990TL

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

DOĞU EKSPRESİ TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.