VİZESİZ
  • AZERBAYCAN ''BAKÜ RÜYASI'' TURU: Azerbaycan'ın eşsiz tarihine ve doğal güzelliklerine ışık tutan Azerbaycan Bakü Rüyası Turu ile tarihi zenginlikleri keşfedin, Ateşgah ve Yanardağ gibi eşsiz doğal oluşumları deneyimleyin, Hazar Denizi sahilinde unutulmaz anılar biriktirin!
  • AZERBAYCAN ''BAKÜ RÜYASI'' TURU: Azerbaycan'ın eşsiz tarihine ve doğal güzelliklerine ışık tutan Azerbaycan Bakü Rüyası Turu ile tarihi zenginlikleri keşfedin, Ateşgah ve Yanardağ gibi eşsiz doğal oluşumları deneyimleyin, Hazar Denizi sahilinde unutulmaz anılar biriktirin!
  • AZERBAYCAN ''BAKÜ RÜYASI'' TURU: Azerbaycan'ın eşsiz tarihine ve doğal güzelliklerine ışık tutan Azerbaycan Bakü Rüyası Turu ile tarihi zenginlikleri keşfedin, Ateşgah ve Yanardağ gibi eşsiz doğal oluşumları deneyimleyin, Hazar Denizi sahilinde unutulmaz anılar biriktirin!
  • UÇAKLI TUR, AZERBEİJAN AİRLİNES FARKI İLE!
  • 3 GECE 4 GÜN
  • SADECE KİMLİK İLE TUR İMKANI!
  • DOLU DOLU AZERBAYCAN BAKÜ RÜYASI
Azerbaycan'ın eşsiz tarihine ve doğal güzelliklerine ışık tutan Azerbaycan Bakü Rüyası Turu ile tarihi zenginlikleri keşfedin, Ateşgah ve Yanardağ gibi eşsiz doğal oluşumları deneyimleyin, Hazar Denizi sahilinde unutulmaz anılar biriktirin!

AZERBAYCAN

''BAKÜ RÜYASI'' TURU

(3 Gece 4 Gün)

Azerbaycan'ın gizemli başkenti Bakü'de tarih, kültür ve doğanın eşsiz güzellikleriyle dolu bir serüvene hazır mısınız? Türk Şehitliği'nden Ateşgah'a, Yanardağ'dan Qobustan Milli Parkı'na uzanan bu unutulmaz tur, TATİLFLEX ayrıcalığıyla sizleri bekliyor!


UÇUŞ BİLGİLERİ;

Gidiş : Saat 07.00 / İstanbul Havaalanı - Bakü (THY)

Dönüş : Saat 17.05 / Bakü - İstanbul Havaalanı (THY)


Azerbaycan Vize Uygulaması;


Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları yeni çipli kimlikle Azerbaycan’a vizesiz ve pasaportsuz, doğrudan seyahat edebilmektedir. Yeni çipli kimlik kartlarının seyahat belgesi olarak kullanılabilmesi için bebek ve çocuk yolcular dahil olmak üzere, kimlik üzerinde fotoğraf zorunluluğu bulunmaktadır.  

Yeni kimlik kartı ve pasaport haricinde ehliyet vb. Kartlar ayrıca yeni kimlik başvuru esnasında verilen geçici kimliklerle geçiş sağlanamamaktadır. Üçüncü ülkelerden Türkiye veya Azerbaycan’a gelişlerde pasaport kullanımı zorunludur. Türkiye dışında başka bir ülke (Örneğin komşu ülkelerden Gürcistan, İran ve Rusya) üzerinden Azerbaycan’a giriş yapacak Türkiye Vatandaşları sadece Pasaportla vizesiz giriş yapabilir. Yeni evli olup, soyadı değişim başvurusunda bulunan ve yeni kimliği henüz eline geçmemiş olanlar için geçiş gümrük memuru inisiyatifindedir. 7 yaşını doldurmamış olan çocuklar yurt dışı çıkış harcından muaftırlar.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Bakü Türk Şehitliği ve Anıtı –Bakü Dağüstü Parkı (Highland Park) – 1 gün programını görmek için tıklayınız

Şehir / Bölge : Bakü Türk Şehitliği ve Anıtı –Bakü Dağüstü Parkı (Highland Park) – Alev Kuleleri – İçeri Şehir – Kız Kulesi – Şirvanşahlar Sarayı – Fevvareler Meydanı – Nizami Caddesi.

Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’nda bizleri bekleyen özel aracımız ve rehberimiz ile buluşuyoruz. Azerbaycan’ın başkenti Bakü, Kafkaslar’ın en büyük şehri, en önemli bilim, kültür ve ticaret merkezidir. Ülkenin en doğusundaki ve en önemli sanayi, ticaret ve kültür merkezi olmanın yanı sıra bir liman kenti olarak da önemlidir. Bakü gezimizde ilk olarak, Bakü’nün simgeleri arasında yer alan Bakü Alev Kuleleri yakınlarında bulunan, Bakü Türk Şehitliğini ziyaret ediyoruz. 1918 yılında Rus – Azerbaycan ihtilafı sırasında Osmanlı İmparatorluğu Azerbaycan’a asker göndermiştir. 1130 Türk Askeri şehit düştüğü savaşı Rus Ordusu kaybetmiştir. Bakü uğruna savaşlarda şehit düşmüş Azerbaycanlı ve Türk askerlerinin bulunduğu şehitlik gezimiz sonrasında, Bakü’nün en güzel manzarasını fotoğraflayacağımız Dağüstü Parkı (Highland Park) geziyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında, Bakü gezimize, İçeri Şehir (İçərişəhər) adı verilen, Azerbaycan’ın Unesco Dünya Mirası listesine dâhil olan ilk yapıları olan, Şirvanşahlar Sarayı ve Kız Kulesi gezilerinin de yer aldığı turumuza devam ediyoruz. Bakü’nün tarihini yansıtan eski kale duvarları, Shemakha Kapısı, Kız Kalesi, Şirvanşahlar Sarayı Kompleksi, müzeleri, camileri, modern binaları ve yeşil parkları gibi önemli yapılar İçeri Şehir’de yer almaktadır. Tarihi sokaklar arasında dolaşırken, şehrin efsanelerini rehberimizden dinliyor ve ortaçağ eski kentinin doğal güzelliğini hissetmek için eşsiz bir fırsat yakalıyoruz. İçeri Şehir gezimiz sonrasında, Fevvareler Meydanı’na geliyoruz. BAKÜ’nün en önemli alışveriş caddesi olarak bilinen Nizami Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Gezilerimiz sonrasında akşam saatlerinde otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.Konaklama: Bakü

2.

Gün
Ateşgah – Kale Arkeoloji ve Etnografya Müzesi – Yanardağ - 2 gün programını görmek için tıklayınız

Şehir / Bölge : Ateşgah – Kale Arkeoloji ve Etnografya Müzesi – Yanardağ - Haydar Aliyev Kültür Merkezi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasın da, Abşeron Yarımadası’nda Dünya’daki üç Zerdüşt Tapınağı’ndan biri olan Ateşgah Mimari Kompleksi’ni ziyaret edeceğiz. Ateşi yıllardır sönmeyen bu yapı, Zerdüşt inancına göre belli başlı Hac yerlerinden biridir. Hücreler ve şapel XVII-XIX yüzyıllar arasında, farklı zamanlarda inşa edilmiştir. “Ateşgah” Bakü’ye gelerek burada yerleşen ve aslen kuzey Hindistan’dan olan sinkhlər tarikatına mensup hint toplumu tarafından inşa edilmiştir. Tapınağın en erken yapısı 1713 yılına aittir. Merkezi tapınak-sunak ise 1810 yılında Hindistanlı tüccar Kançanagaran tarafından yaptırılmıştır.

Ateşgah, yapısına göre şehir hanlarına benzemektedir. Mabedin ortasında gece – gündüz devamlı yanan bir ateş vardır. Söylentiye göre bu eskiden doğal bir ateşti, şimdi ise tapınağın ortasındaki kuyudan çıkan doğal gaz verilerek yakılmaktadır. Ateşgah’ta yanan ateş etrafında küçük odalar bulunmaktadır. Bu odaların yine küçük birer penceresi ateşi görmektedir. Eskiden hac için buraya gelen Zerdüştler bu odalarda konaklar, pencereden sürekli ateşi izler ve kendilerine çeşitli işkenceler yaparak ibadetlerini gerçekleştirirlermiş. Ateşgah gezimiz sonrasında, Abşeron yarımadasın da bulunan arkeolojik eserlerin yer aldığı, Kale Açıkhava Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne (Qala Arxeoloji-Etnoqrafik Muzey Kompleksi) gidiyoruz. 156 hektarlık bir alanı kaplayan kompleks içerisinde, 216 tane mimari ve arkeolojik eser bulunmaktadır. Burada bulunan eserler arasında, en eski tarihi eser M.Ö III bin yıl öncesinden beri insan yaşadığını görmekteyiz. Komplekste, Abşeron yarımadasında bulunmuş ve M.Ö. III-II bin yıl dönemi kapsayan kaya resimleri, seramik, ev ve süs eşyaları, silahlar ve paralar koruma altına alınarak, Kale – Arkeolojik (Açık Hava Müzesi) – Etnografya Müzesi kompleksi içerisinde sergilenmektedir.

Kale Açıkhava Arkeoloji ve Etnografya Müzesi gezimiz sonrasında, ünlü Seyyah Marco Polo’nun “Ateş Ülkesi” olarak adlandırdığı Yanardağ’ı gezeceğiz. Zengin petrol ve gaz yatakları olan bölgede bulunan

“Yanardağ” tektonik olaylar sonucu toprak yüzeyine çıkan gazların yanması ile oluşmuştur. 65 hektarlık bir alanda yer alan ve altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyılardan beri yanmaya devam eden bu dağın ilginizi çekeceğinize eminiz. Sonrasında, Azerbaycan’ın en önemli yapılarından biri olarak gösterilen, Haydar Aliyev Kültür Merkezi önünde fotoğraf molası veriyoruz. Bu eser, modern, sıradışı ve futuristik mimarisi ile Azerbaycan toplumunun geleceğe yönelik yaklaşımının da bir sembolü olarak görülmektedir. Fotoğraf molası sonrasında bu günkü turumuz tamalıyor ve otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.Konaklama: Bakü

3.

Gün
Qobustan Milli Parkı – Volkan Çamurları - Bakü Bulvarı 3 gün programını görmek için tıklayınız

Şehir / Bölge : Qobustan Milli Parkı – Volkan Çamurları - Bakü Bulvarı (Hazar Denizi Sahili)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasın da, Bakü’den 56 km uzaklıktaki Qobustan kasabasında yer alan, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Qobustan Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Hazar Denizi’nin yakınlarında, eski Şirvan yolu üzerinde bulunan Qobustan; açık hava müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Burası, tüm dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşları ile tarih öncesi Ortaçağ dönemindeki toplum yaşantısı, avcılık, hayvanlar ve bitki örtüsü hakkında önemli bilgiler vermektedir. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama şansını bulacağız. Sonrasında, Çamur Volkanlarını görmeye gidiyoruz. Azerbaycan, yeryüzündeki çamur volkanlarının klasik gelişme bölgesi olarak kabul edilmektedir. Azerbaycan, ülke geneline yayılan 300 çamur volkanıyla dünyanın en büyük çamur volkanı yoğunluğuna sahip ülke. Burada bulunan koni biçimindeki tepecikler, çağlar, fokurdar ve bazen de kalın, soğuk çamur püskürtür. Buna şahit olmak eğlenceli bir deneyim olacaktır. Bakü Bulvarı’nda (Hazar Denizi Sahili) yapacağımız gezimiz sonrasında bugünkü turumuzu tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.Konaklama: Bakü

4.

Gün
Otel - Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Transfer 4 gün programını görmek için tıklayınız

Şehir / Bölge : Otel - Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Transfer

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasın da, uçuş saatimize istinaden havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havaalanına transferimiz sonrasın da, bir başka TATİLFLEX organizasyonlarında görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
- Gidiş Dönüş Uçak Bileti (8 kg bagaj hakkı),
- 3 Gece Otel Konaklama,
- 3 Sabah Kahvaltısı,
- Türkçe Rehberlik Hizmeti,
- Lüks Araç ile Programda Belirtilen Geziler,
- Zorunlu Tur Seyahat Sigortası,
- TATİLFLEX Güvencesi .


HARİÇ OLANLAR:
- Akşam ve Öğlen Yemekleri
- Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
- Program Harici Geziler
- Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli (150 TL),
- Kişisel Harcamalar,
- İsteğe Bağlı Özel Seyahat Sigortası (990 TL)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Azerbaycan Vize Uygulaması ;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları yeni çipli kimlikle Azerbaycan’a vizesiz ve pasaportsuz, doğrudan seyahat edebilmektedir. Yeni çipli kimlik kartlarının seyahat belgesi olarak kullanılabilmesi için bebek ve çocuk yolcular dahil olmak üzere, kimlik üzerinde fotoğraf zorunluluğu bulunmaktadır.
  

Yeni kimlik kartı ve pasaport haricinde ehliyet vb. Kartlar ayrıca yeni kimlik başvuru esnasında verilen geçici kimliklerle geçiş sağlanamamaktadır. Üçüncü ülkelerden Türkiye veya Azerbaycan’a gelişlerde pasaport kullanımı zorunludur. Türkiye dışında başka bir ülke (Örneğin komşu ülkelerden Gürcistan, İran ve Rusya) üzerinden Azerbaycan’a giriş yapacak Türkiye Vatandaşları sadece Pasaportla vizesiz giriş yapabilir. Yeni evli olup, soyadı değişim başvurusunda bulunan ve yeni kimliği henüz eline geçmemiş olanlar için geçiş gümrük memuru inisiyatifindedir. 7 yaşını doldurmamış olan çocuklar yurt dışı çıkış harcından muaftırlar.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#91
LOKASYON:
Azerbaycan (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
BULUŞMA:
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Azerbeijan Airlines kontuarı önünde saat 07:50’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından saat 10:50’de Bakü'ye uçuşumuz gerçekleşiyor.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

14.990TL

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

AZERBAYCAN ''BAKÜ RÜYASI'' TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.